Kavaklık, Temiz Çevre İçin El Ele Verdi

3097

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ‘Temiz çevre’ için başlattığı mahalle bilgilendirme toplantısı Kavaklık Mahallesi’nde yapıldı.

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ‘Haydi gelin temiz çevre için buluşalım’ sloganı altında mahallelerde başlattığı bilgilendirme toplantısını Kavaklık Mahalle sakinleriyle sürdürdü.

Sarıkokmaz Mahallesi’nde yapılan 2 ayrı bilgilendirme toplantısının ardından Kavaklık Mahallesi Cami Kreşi’nde ve Kavaklık İlkokulu’nda da mahalle sakinlerinin yoğun katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.

Temiz İşleri Müdürü Sezgin Okumuş, her mahallede büyüklüğüne göre bir ya da iki toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek “Belediyemiz uzun zamandır çeşitli atıkları çöpe karışmadan ayrı toplamakta ve bu atıkların geri dönüştürülmesini ya da bertaraf edilmesini sağlamaktadır. Bu atıklar, bitkisel atık yağlar, atık piller, elektronik atıklar, atık giysiler ve diğerleri… İlçemizde çeşitli atıkların toplandığı atık getirme merkezlerimiz halkımıza hizmet vermektedir. Aynı zamanda ilçemizin çöpleri 7 gün, 24 saat, 3 vardiya çalışılarak, 203 işçi ile toplanmakta, sokaklarımız ve çöp konteynerlerimiz yıkanmakta, şehrimiz elle ve yol süpürme araçları ile süpürülmektedir. Bu toplantılarda amacımız, topladığımız atıklar, atık toplama merkezlerimiz ve çalışmalarımız hakkında halkımıza bilgi vermektir. Halkımızın bu çalışmalara katılımı sayesinde, daha çok geri dönüştürülebilir atığın toplanması, çevremizin ve doğal kaynaklarımızın korunması, ilçemizde oluşan çöp miktarının azaltılması sağlanabilir, daha temiz ve uygar bir kentte yaşayabiliriz” dedi.

Çevre Mühendisi İlkay Kaynak  da katılımcılara, evlerde herkesin temiz çevre için neler yapabileceğine ve belediyenin bu konudaki çalışmalarına ilişkin yarım saatlik bir sunum yaptı. Konutlarda atıkların ayıklanması ve geri dönüşüme gönderilmesi konusunda ayrıntılı bilgilendirmede bulunan Kaynak katılımcılardan, atık yağları biriktirmelerini, kullanım ömrü bitmiş pilleri ve kullanılmayan elektronik eşyaları ayırmalarını istedi.

Toplantı sonunda katılımcılara kumaş torba ve broşür dağıtıldı.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here