Posbıyık, Karabük’te Ziyaretlerde Bulundu

1863

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karabük’e giderek çeşitli ziyaret ve temaslarda bulundu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçeyi ilgilendiren çeşitli konularda görüşmeler yapmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere Karabük’e gitti.

Başkan Posbıyık, Karabük ziyaretleri kapsamında ilk olarak Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi makamında ziyaret etti. Başkan Danışmanları Mustafa Çevik ve Mustafa Kuru’nun da hazır bulunduğu ziyarette, karşılıklı iki şehri ilgilendiren konularda görüşmelerde bulundu.

Başkan Posbıyık’ı Karabük’te ağırlamaktan mutlu olduklarını söyleyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ziyaret için teşekkür etti. Ardından Batı Karadeniz bölgesinin tek Türksat uydu kanalı BRTV’yi ziyaret eden Başkan Posbıyık, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya ile görüşmesinin ardından BRTV’ye Karabük ziyaretleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Başkan Posbıyık’ın sonraki durağı Safranbolu Belediyesi oldu. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Başkan Posbıyık’ı belediye önünde karşıladı. Makamda devam eden görüşmede Köse ziyaret için teşekkür ederek “Sizleri belediyemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Başkan Posbıyık, iki kent arasında kültürel faaliyetlerin artırılması konusunda gerekenlerin yapılacağını söyledi.

DİZDAR AİLESİYLE GÖRÜŞTÜ

Başkan Posbıyık, Safranbolu’da Dizdar ailesiyle bir araya geldi. Aynı zamanda Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı olan Türkiye’nin önde gelen iş insanlarından LCW Fabrikası ortaklarından Şefik Dizdar ve oğlu Pamir Dizdar ile Safranbolu’ya kazandırdıkları Hilton otelinde görüşen Posbıyık, Dizdar ailesinin yaptırdığı ve Safranbolu Belediyesi’ne bağışladığı ‘Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

KARDEMİR YÖNETİM KURULU BAŞKANI’NDAN POSBIYIK’A SICAK KARŞILAMA

Başkan Posbıyık, Karabük ziyaretleri kapsamında son olarak KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç ile bir araya geldi. Güleç ve Posbıyık, sıcak mesajların verildiği bir ortamda yaklaşık 2 saat süren görüşme yaptı.

KARDEMİR ve Karabük ilişkilerinde Başkan Posbıyık’a değerlendirmelerde bulunan KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç “Yaşadığımız o darlığa rağmen, memleketimizde bir taraftan demir çelik fabrikasını ihya edip ayağa kaldırmak isterken bir taraftan da toplumun tüm gereksinimlerine sıcak bakarak sosyal adaleti sağlamada, sosyal politikaları geliştirmede inanılmaz emek sarf ettik” dedi.

Başkan Posbıyık, Güleç’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here