6 Rotary Kulübü Uzunmehmet’i Anma ve Hamsi Günü’nde Bir Araya Geldi.

2889

Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü, 2019-2020 Dönemi etkinlikleri kapsamında 2014 yılından bu yana her yıl düzenledikleri “Uzunmehmet’i Anma ve Hamsi Günü” etkinlikleri kapsamında şehirdışından gelen 6 farklı kulüpten misafirleri Ereğli’de ağırladı.

Ankara Maltepe RK, Ankara Gazi RK, Zonguldak RK, Akçakoca RK ve Ankara Tunalı Hilmi RK üyelerinin ve Öğrenci Değişim Programı ile Türkiye’ye gelen öğrencilerin katıldığı etkinlikte, misafirler Ereğli’nin tarihi yerleri ve sahili gezerken, tekne turu ile Karadeniz’in tadını çıkarttılar.

Cumartesi akşamı çok sayıda konuğun katıldığı ve Tims Fabrika’da gerçekleşen ortak toplantıda ise kulüp başkanları sırayla toplantılarını açarak gündemlerini paylaştılar. Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü 2019-2020 Dönem Başkanı Rtn.Aykut Ateş yaptığı konuşmada; her yıl dostluklarımızı pekiştirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikte, farklı kulüplerimizi Ereğli’de ağırlamaktan ve haftasonunu birlikte geçirmekten çok mutlu olduklarını ve kulüp başkanlarına ve katılım sağlayan ailelere teşekkür etti.
Toplantıda Roteşlerin gerçekleştirdiği projeden de bahseden Ateş; “Eşlerimiz bir süredir, uzmanlarla birlikte harika bir proje üzerinde çalışıyorlardı. Down Sendromlu çocuklarımız için tahsis edilen Erdemir İlkokulu bünyesindeki sınıfımızın eğitime hazır hale getirilmesi için harika bir çalışma gerçekleştirdiler. Kendilerini kutluyorum.” şeklinde konuşurken, Roteş Ülkü Kırçıl Ateş ise proje süresince birlikte çalıştıkları Kdz.Ereğli Rehberlik Araştırma Merkezi yetkililerinden Sevda Ekici’ye, özel eğitim öğretmenlerinden Çağla Seven’e, sundurma ve duvarların kaplanmasında gönüllü olarak çalışmalara destek veren Burhan Ateş ve Çetin Aslan’a teşekkür ederken, konuşmasında, “Bütün bu sürecin arka planında dile getirmekten onur duyduğum Roteşlerime inanç ve heyecanları ile projenin hayata geçirilmesinde verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum dedi.”

Kulüp Başkanı Ateş, şehir dışından gelen misafirlere küçük bir sürpriz yaparak, T.C Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sürdürülen “Geleceğe Nefes” projesi kapsamında 11 Kasım tarihinde Zonguldak çevresine dikilecek olan fidanlara isimlerinin verileceğini belirten katılım belgelerini takdim etti. Toplantının ardından müzikli yemekte konuklar gönüllerince eğlendiler.

Pazar günü ise Uzunmehmet’in kömürü bulduğu bölge olan Köseağzı’nda mangalda hamsi ve müziğin eşliğinde gerçekleşen etkinlikte bir araya gelen 100ün üzerinde katılımcı geçirdikleri keyifli günün ardından kapanışta hep birlikte aile fotoğrafı çektiler.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here