Açık Kapı Projesi hizmete başladı.

2706

İçişleri Bakanlığınca, 81 İl Valiliği ve 112 İlçe Kaymakamlıklarında başlatılan “Açık Kapı” uygulaması Karadeniz Ereğli’de de hizmet vermeye başladı. Karadeniz  Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Açık Kapı Projesi” için Kaymakamlık binasının girişinde bir odayı tahsis ettiklerini, vatandaşın binaya girer girmez “Açık Kapı” ile karşı karşıya gelerek,  çözüm yolu bulacağını kaydetti.

Kaymakam Çorumluoğlu, açılış konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi;
“Açık Kapı Projesi” devlet ile vatandaş arasındaki karşılıklı iletişim ve güveni arttırmak, vatandaş ile en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırması amacıyla oluşturulmuştur.

Açık Kapı Projesi ile vatandaşın Valiliklere ve Kaymakamlığımıza olan taleplerinin elektronik ortamda kayıt, takip ve sonuçlandırılma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Uygulama sayesinde vatandaşlar, 17 başlık ve 322 konudan seçtikleri taleplerini doğrudan Valilik ve Kaymakamlığımız bünyesinde oluşturulan “Açık Kapı” masalarına iletebilmektedir. Talepler, geliştirilen internet uygulaması ve Açık Kapı Mobil uygulaması ile yapılabilmektedir.
Uyuşturucu ile etkin mücadele amacıyla EGM, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığından toplanan veriler belirlenen vaka durumlarına göre proje üzerinden raporlanmaktadır.

İLÇEMİZ DAHİL 112 İLÇEDE VAR…

81 İl Valiliğinde ve ilçemiz ile birlikte 112 ilçe Kaymakamlığında, tasarlanmış olan çalışma konseptine uygun olarak Açık Kapı Birimleri oluşturulmuştur.
Açık Kapı Birimlerine yüz yüze, web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden başvuru yapılabilmektedir.
Başvurular eloktronik sisteme kaydedilmekte ve ilgili birimlere yönlendirilmekte, vatandaşa; ‘Müracaatınızdan dolayı Valilik olarak teşekkür ederiz’ bildirimi ile anında mesajla dönüş yapılmaktadır. 7 iş günü içerisinde talep sonuçlandırılmaktadır. Vatandaş sürecin her aşamasını, başvuru numarasıyla internet üzerinden ve mobil telefonuyla takip edebilmektedir.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here