Rotary Meslek Ödülleri bu yıl 3 kişiye verildi.

1205

Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü tarafından her yıl düzenlenen Rotary Meslek Hizmet Ödülleri bu yıl 3 farklı kategoride sahiplerini buldu.

2020-21 Döneminde Uluslararası Rotary 2430. Bölge tarafından belirlenen kategorilerde Meslek Ödülleri kapsamında; Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü, üyeleri tarafından belirlenen 3 değerli isme ödüllerini takdim etti.

İşte bu yıl belirlenen değerli isimler;
1. Meslek Hizmet Ödülü: 60 yıldır balıkçılıkla uğraşan Rıdvan Işıldak,
2. Meslek Başarı Ödülü: Çocukluğu Ereğli’de geçen ve Ereğli Lisesinden mezun olan, Ekonomist, Gazeteci, Yazar Meliha Okur,
3. Meslek Teşvik Ödülü: Kdz.Ereğli Bilim Sanat Merkezi Müdürü, Eğitmen Serkan Çakır

Pandemi nedeniyle çevrimiçi gerçekleşen Meslek Ödülleri Töreninde; 5. Grup Kulüplerden Sorumlu Guvernör Yardımcısı Rtn. Murat Turan ve Mine, Rotary Kulüp üye ve eşleri, farklı kulüplerden Rotaryenler, misafirler ve Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur ile birlikte ödül sahipleri de yer aldı.

Dönem Başkanı Rtn. Ahmet Fındık açılış konuşmasında; ” Meslek hayatınız boyunca yaptığınız başarılı çalışmalar ile hem meslektaşlarınıza hem de bize örnek oldunuz. Çalışmalarınızla meslekte yüksek ahlaki standartların yaygınlaşmasını teşvik ediyor ve özellikle genç meslek sahiplerini yüreklendirerek, onların da yararlı çalışmaları için önder oluyorsunuz. Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü olarak iş ve meslek onurunuzu, gösterdiğiniz bu ışığı ve hizmet idealinizi yücelten bu katkınızı şükran ile anıyor ve bugün takdim edeceğimiz Rotary Meslek Ödülleri ile bu onuru gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Rıdvan Işıldak ve Serkan Çakır’ın ödülleri hafta içerisinde Dönem Başkanı Rtn. Ahmet Fındık ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ziyaret edilerek takdim edilirken, İstanbul’da yaşayan ve sevilen isimlerden ekonomist, gazeteci, yazar Meliha Okur’un ödülü kendisine gönderildi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here