Atatürk’ün İzinde 100. Yıl

2996

Zonguldak’ta 100. Yıl Atatürk’ün İzinde başlığı altında düzenlenen 5.Ergin İzci Yürüyüşü’nün Zonguldak Merkez ilçe ve Ereğli arasında gerçekleştirildiği bildirildi. 

100.yılda Atatürk’ün izinde 50 km Ergin İzci yürüyüşü Zonguldak -Ereğli arasında Şahin Bozkurt liderliğinde gerçekleşiyor. Yürüyüşe, Ereğli’deki farklı okullarda görev yapan öğretmenlerden Perihan Bozdağ,Gülşen Akdağ Başaran, Şener Karabina, Telat Nazik, Abdullah Kanca, Sabri Yavuzyılmaz, Abdullah Alpan Çardak, Mustafa Acar ile Merkez Anadolu lisesi İzcileri de katıldı.

Yürüyüşçüler, 17 Mayıs günü Zonguldak dan Elmacı köyüne dek olan bölümü yürüdükten sonra, gece Elmacı köyünde kamp yaptı. 18 Mayıs günü sabah saatlerinde Ereğli ye hareket eden izciler Ereğli’ye ulaştıklarında Erdemir ilkokulu bahçesinde kamp yapacaklar.

İzciler, yürüyüşün ardından Pazar günü tören alanına giriş yaparak, Karadeniz Ereğli’de düzenlenen Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve Milli Mücadelenin Başlangıcının 100. Yıldönümü ve Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde yer alacak.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here