FİRMA KAYIT
.

 
Feryal TANERİ
 
      Paylaş 
Feryal TANERİ1952 yılında Zonguldak´ta doğdu. İlk sanat eğitimini İstanbul´da, Ressam Fuat Bey´den aldı. Mustafa Esirkuş´la yağlıboya ve desen çalışmaları yaptı. Lise yıllarında Ankara Devlet Güzel Sanatlar Galerisi´nde, O. Zeki Oral´ın düzenlediği kurslara katıldı. 1972 yılında Güzel Sanatlar Akademisi, Bedri Rahmi Eyüboğlu Atölyesi´ne devam etti. Aynı yıl, Almanya´nın Hannover ve Bremen kentlerinde sanatsal incelemelerde bulundu.

Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Heykel Ana Sanat Dalı´nda lisans, aynı Fakültenin Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim Ana Sanat Dalı´nda Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Yüksek Lisans eğitim ve öğretim sürecini Prof. Dr. Bünyamin Özgültekin Baskı Atölyesi´nde, resim dalında ise Prof. Ramiz Aydın Atölyesi´nde tamamladı. Eğitimci ve Sanatçı Kişiliğiyle Ayetullah Sümer adlı tez çalışması yaptı.

Sanatta 40 yılı aşkın bir süreyi geride bırakırken, yurtiçinde ve yurtdışında 35 kişisel sergi. açtı, pek çok yarışmalı sergi ve grup sergisine katıldı, kurucusu olduğu "Marmara Sanat Grubu"nun sergilerini düzenledi ve katıldı.

Yurtdışında, 1995 yılında Lefkose - Kıbrıs´ta ve 2000 yılında Varşova - Polonya´da grup sergilerine iştirak etti. 2003 yılında Almanya´nın Schwabach kentinde, Galeri Gaswerk´de açmış olduğu kişisel sergi Alman basınında ilgi gördü.

2005 yılında düzenlenen 3. Uluslararası Tahran Bienali´nde, 3 eseri sergilenmeğe değer bulundu ve katalogda yer aldı. Yurt içinde ve dışında sanat sempozyumlarına katıldı , organizasyonlarını yaptı.

Yağlıboya, suluboya, mask ve heykel çalışmalarından oluşan eserleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı, bankalar, müze ve belediyeler başta olmak üzere çeşitli özel ve tüzel koleksiyonlarda yer aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı jürisinden geçen 3 eseri Bakanlık Koleksiyonu´na seçildi, 1986 ve 1995 yıllarında "Ziraat Bankası Koleksiyonundan Seçmeler" sergilerinde yer aldı. Başbakanlık Aile Şuraşı - Tablolarda Aile konulu yarışmalı sergiye katıldı, çeşitli kuruluşlar tarafından plaket ve teşekkür belgeleriyle ödüllendirildi.

Yurt çapında düzenlenen pek çok yarışmanın seçici kurulunda yer aldı, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Taksim Sanat Galerisi Jürisi´nde de görev yaptı.

Uzun yıllar Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği´nde yönetim kurulu üyeliği yapan Taneri, ayrıca GESAM, UNESCO AIAP Türkiye Ulusal Komitesi ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesidir. Çalışmalarını İstanbul Göksu’da özel atölyesinde sürdürmektedir.
 

Yaman CİVAN
Melek Oral KORAY
Egemen BERKÖZ
Ünal CİMİT
Kurtuluş AYYILDIZ
Maksude ÇUBUKÇU
Vedat CAN
Osman Zeki ORAL
Metin ACAR


 

 

 
 
 
7 yıldır Ereğli'nin firmalarına en hızlı şekilde erişilmesini sağlıyoruz... .
Arama motorlarında arandığınızda ilk sırada çıkmak istiyor ve
güncel bilgilerinizin 7/24 erişilebilir olmasını istiyorsanız..
                 
  + Haber
+ Konaklama + Gazete Manşetleri
  ereglideyasam.com internet adresinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan kullanıcı yorumları yorum yapan kişinin şahsi düşünceleridir ve ereglideyasam.com sorumluluğunda değildir..
ereglideyasam.com bir Aykut ATES Creative Studio projesidir. @ 2009    
  + Sinema
+ Kdz.Ereğli'yi Keşfet
+ Nöbetçi Eczane
 
  + Etkinlik
Foto Galeri
+ Ulaşım
  + Yeme İçme
+ Rehber
+ MekanPlus  
    + Haftasonu Sohbetleri + Günün Özeti